Konya Camilerini Temizleme Derneği

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu Herkese Kur’an Öğretiyor

Konya’da ”Kur’an okumayı bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlattığı Kur’an hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu, üst düzey yöneticilere özel kurs açıyor.

Konya’da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Hizmet Çeşitliliği” projesi kapsamında öğrenci, zaman ve mekân sınırı tanımaksızın Kur’an Okuma eğitimi vermeyi amaçlayan Karatay İlçe Müftülüğü Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu, başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.

Öğrenci, emekli, çalışan, ev hanımı, kısacası her yaştan herkesin kendilerine uygun gün ve saatte eğitim alabildiği bu kursta yeni bir heyecan var. Bugüne kadar görülmemiş bir çalışma için kolları sıvayan kurs yönetimi, çok farklı bir kesime yönelik özel kurs açıyor. Oluşturulacak yeni grupta, akademisyenden bürokrata, hâkimden avukata, askerden polise, şirket yöneticisinden patrona çok farkı kesimler bulunacak.

Hacıhasanbaşı Kur’an Kursu Yöneticisi Abdülkerim Yılmaz, hedef kitlesi üst düzey yöneticiler olan bu grupta, Kur’an okumayı öğrenme imkânı bulamamış, ihmal nedeniyle unutmuş veya eksikleri olan kişilere, hem Kur’an okuma hem de Temel Dini Bilgiler eğitimi verileceğini söyledi.

Önemli kariyerlerdeki bu kişilerin Kur’an öğrenmeyi çok istedikleri halde, uygun şartlarda eğitim imkânı bulamamış olmasının kendilerini böyle bir çalışmaya yönlendirdiğini ifade eden Yılmaz, “Artık savcı, komutan, doktor, öğretmen kim olursa olsun, bulunduğu konumdan dolayı çekinmeden, “bu yaştan sonra olur mu” demeden, Kur’an okumayı öğrenebilecek. ‘Alo Kur’an’ projesiyle daha da büyütmek istediğimiz bu yeni grup için şimdiden yoğun bir talep var” dedi.

Yılmaz, hem açılacak yeni kursa, hem de her yaştan her kesime yönelik gerçekleştirdikleri diğer kurslara Konya’da bulunan tüm vatandaşları davet ederek şöyle konuştu:

“Kurs binamızda özellikle akşam kurslarına büyük bir ilgi var. Ayrıca 12 kişilik grup oluşturanlara istedikleri yer ve zamanda da Kur’an eğitimi veriyoruz. Peygamber Efendimiz (S.A.V) “Sizin en hayırlınız Kuran’ı öğrenen ve öğretendir” buyuruyor. Bu önemli fırsatları kaçırmayalım.”

 

Paylaşabilirsiniz...