Konya Camilerini Temizleme Derneği

Tanışma ve Kaynaşma Yemeğimiz ilgi gördü.

Konya Camileri Temizleme Derneği, 1-7 Ekim Din Görevlileri ve Camiler Haftası münasebetiyle ‘Tanışma ve Kaynaşma Yemeği’ düzenledi.

Diltaş Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Konya İl Müftü Yardımcısı Hamza Küçük, Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü, Camileri Temizleme Derneği Başkanı Rıza Mendi ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Tanışma ve kaynaşma yemeğinde dernek adına konuşma yapan Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü, Konya’da 6 yıldır Konya Camilerini Temizleme Derneği’nin faaliyetlerini yürüttüğünü belirterek, dernek olarak her gün bir camiyi temizlediklerini söyledi. Camileri Temizleme Derneği’nin tüm ülkede yaygınlaşmasının gerekli olduğunu ifade eden Büyükkörükçü, temizliğin imandan geldiğini ve çok sayıda ayetin bunun önemini vurguladığını söyledi. Büyükkörükçü, “Camiler kutsal mekanlar. İnşallah camilerimiz temiz ve bakımlı tutulur. Bu kaynaşma yemeği dernek üye ve görevlileri için verimli olacaktır. Camilerin ve din görevlilerinin sıkıntıları var bunları biliyoruz” dedi.

Programda, Ramazan’da Teravih Namazı’nı Hatimle kıldıran ve gece Teheccüd Namazı kıldıran din görevlilerine, ezan, hutbe, hafızlık il ve bölge birincilerine, şiir yarışmasında dereceye girenlere bilgisayar, altın ve kitap seti hediye edildi.

Programda son olarak din görevlileri ve misafirlerden yaklaşık bin kişiye yemek ikram edildi.

Paylaşabilirsiniz...