Konya Camilerini Temizleme Derneği

Hayırlı bir gün – 15-10 -2022

Bismillâhirrahmânirrahîm

” Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler.”

Bakara Suresi, 156.

“Aldığı Allah’ındır, verdiği Allah’ındır. Her şey O’nun katında belirli bir ecel iledir. Sabret ve karşılığını Allah’tan bekle.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)  (Buhârî, Cenâiz, 33

“ …Sen de başına gelen musibetlere, belalara sabret ki, en doğru dürüst tesbih budur. Hiç bir tesbih sabır derecesine varmamıştır. Sabret ki, sabır, ferahlığın neşenin anahtarıdır. Sabır, sırat köprüsüne benzer; cennetse öbür taraftadır…””

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.) Tahir-ül Mevlevî – Şerh-i Mesnevî: – 7079- 7080

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve âline salât ve selâm eyle, Yâ Rabbî!  Helal bir işte çalışıp ve helalinden evine ekmeğini götüren kullarından eyle. Emeğinin peşindeyken can verenlere rahmet et, ailelerine sabırlar ver. Alın terleriyle medar-ı maişet için yerin binlerce metre altında oldukça zor şartlarda çalışmak zorunda kalan kardeşlerimizin bundan sonraki makamları cennet olsun. Cenab-ı Allah her birine rahmet eylesin. Onların her birini şehitlerle birlikte haşretsin.

Bartın Amasra’daki maden ocağında yaşanan patlamada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlara, kederli ailelerine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Yerin altında kurtulma umuduyla bekleyen kardeşlerimizin en kısa zamanda sağ salim bir şekilde hayata dönebilmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. Dualarımız, onların bir an önce aramıza katılabilmeleri, bu zorlu süreci bir an önce atlatabilmeleri için olacaktır. Gerçekleşen patlamada vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Rabbimiz bize bir daha böyle elemler yaşatmasın, bu tür kaza ve belalardan hepimizi muhafaza eylesin. Ya erhamerrahimin, Âmin….

Paylaşabilirsiniz...