Konya Camilerini Temizleme Derneği

40 AYET VE 40 HADİS FİNAL YARIŞMASI YAPILDI

Kur’an Kursları arasında “Din ve Samimiyet” konulu 40 Ayet ve 40 Hadis okuma final yarışması Konya Ticaret odası konferans salonunda gerçekleşti.

Programa Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, İl Müftü Yardımcıları, Selçuklu, Karatay, Meram İlçe Müftüleri,  İl ve İlçe  Müftülüğü  Şube Müdürleri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler, veliler, davetliler ve basın mensupları katıldı.

Jüri başkanlığını Konya İl Müftü Yardımcısı Dr.Hamza Küçük, üyelikleri ise Merkez Vaizi, Ümmügülsüm PARLAR ve Selma ARICI ‘nın yaptığı 40 Ayet ve 40 Hadis yarışması sonunda 40 ayet ezber okumada birinciliği Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursu’ndan Oğuzhan AKKOÇ 97.66   puanla alırken ikinciliği Meram Hazan Nuraniye Kur’an Kursu öğrencisi Ali Deniz ve Selçuklu Buhara Nur Şerife Girgiç Kur’an Kursu öğrencisi Safiye Güngör aldı.

40 Hadis ezberleme yarışmasında Karatay Mengene Nuri Osmaniye Kuran Kursu öğrencisi Rabia BAŞARAN alırken ikinciliği Selçuklu M.Fuat Binici Kuran Kursu Öğrencisi Nilgün Kulla üçüncülüğü ise Meram Yıldız Kuran Kursu öğrencisi Şerife Şimşek aldı.

Yarışma sonrası  bir teşekkür konuşması yapan Şükrü Özbuğday. “Bu yarışmaya katılan tüm kardeşlerimizi huzurlarınızda birinci seçiyorum. Bu kadar güzel bir şekilde hazırlanarak göğsümüzü kabartan yavrularımıza şükranlarımı sunuyor, onların bu şekilde yetişmelerine emek harcayan başta aileleri olmak üzere öğretmenlerine ve eğitim gördükleri kurs idarecilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ve yarışmanın ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, İl Müftü Yardımcısı Dr. Hamza Küçük, Selçuklu İlçe Müftüsü Ali Okutan ve Karatay İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Arslantürk tarafından verildi. Birincilere 2000, İkincilere 1500, üçüncülere 1000 TL para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.

Paylaşabilirsiniz...